1. 10.12.2015 TARİHİNDE TÜFEK İHALESİ YAPILACAKTIR

  Kasım 18, 2015 İstanbul Şube Müdürlüğünce mülkiyeti kamuya geçirilen ve yukarıda nitelikleri belirtilen av tüfekleri 2886 Sayılı Yasanın 51. maddesi uyarınca Kapalı zarf pazarlık Usulü ile 10.12.2015,tarihinde saat 10:00 dan itibaren sırayla Orman ve Su İşleri Bakanlığı I. Bölge Müdürlüğü İstanbul Şube Müdürlüğünde teşekkül edecek komisyon huzurunda yapılacaktır

 2. BİYOKAÇAKÇILIKLA MÜCADELE ÇALIŞTAYI YAPILDI

  Kasım 05, 2015 Bakanlığımız tarafından ülkemizin sahip olduğu biyolojik kaynakların, ülkemizin kontrolü ve/veya ortaklığı dışında izinsiz olarak yurt dışına çıkartılmasının (biyokaçakçılığın) önlenmesi ve dolayısıyla ülkemize ait genetik kaynaklardan elde edilebilecek ekonomik, sosyal, bilimsel, teknolojik, tıbbi, ticari ve kültürel değerlerimizde kayıpların yaşanmaması için 2013-2015 yıllarında ülke genelinde yürütülmek üzere “Biyokaçakçılıkla Mücadele Projesi” başlatılmıştır (Proje No: 2013K100110).

 3. HAYVAN VE DOĞA SEVGİSİ OKULLARDA ANLATILIYOR

  Ekim 27, 2015 İstanbul Şube Müdürlüğünce, Tomurcuk Anaokulu ve Süreyyapaşa İlk Öğretim Okulunda öğrencilere 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında bilgilendirme yapılarak, afiş ve broşür dağıtıldı

 4. FLORYA VE İSPİNOZ AVCILARINA CEZA KESİLDİ

  Ekim 23, 2015 İstanbul Şube Müdürlüğü Sarıyer Birim Mühendisliği 2015-2016 Av Sezonunun açılmasıyla birlikte yasak avcılığı engellemek ve doğal hayatı korumak amacıyla koruma kontrol faaliyetlerine aralıksız devam etmektedirler. Zekeriyaköy Jandarma karakolundan gelen telefon üzerine Av koruma ve Kontrol ekiplerince Zekeriyaköy Jandarma Karakoluna gidilerek avlanması satılması yasak olan 1 Adet İspinoz,1 Adet Florya teslim alınıp doğaya salınmıştır. Kuşları yakalamak için kullanılan kuş sesi yüklü 1 Adet cep telefonuna el konulmuştur. Şahıslara İdari Para Cezası uygulanmıştır.

 5. Biyokaçakçılıkla Mücadele Çalıştayı yapılacaktır.

  Ekim 21, 2015 Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca ülkemizin sahip olduğu biyolojik kaynakların izinsiz olarak yurt dışına çıkartılmasının (biyokaçakçılığın) ve ülkemizin kontrolü ve/veya ortaklığı dışında çeşitli amaçlarla kullanılmasının önlenmesi ve neticesinde ülkemize ait genetik kaynaklardan elde edilebilecek ekonomik, sosyal, bilimsel, teknolojik, tıbbi, ticari ve kültürel değerlerimizde kayıpların yaşanmaması amacıyla 2013-2015 yıllarında ülke genelinde yürütülmek üzere “Biyokaçakçılıkla Mücadele Projesi” başlatılmıştır (Proje No: 2013K100110).

 6. ELEKTRONİK KUŞ SESİ ÇIKARTAN CİHAZLARI SATAN FİRMALARA OPERASYON YAPILDI

  Ekim 19, 2015 Orman ve Su İşleri I. Bölge İstanbul Şube Müdürlüğü Koruma ve Kontrol Ekiplerince, internet üzerinden yasa dışı elektronik cihaz satan iki firmaya operasyon düzenlenmiştir. İlgili adreslere...

 7. KÜÇÜK KARTAL TEDAVİ ALTINDA

  Ekim 15, 2015 I.Bölge Müdürlüğü İstanbul Şube Müdürlüğü Sarıyer Birim Mühendisliği’miz Av Koruma ve Kontrol Ekiplerince vatandaşlar tarafından gelen ihbar üzerine küçük kartal (agvila pennoto) yaralı ve kanadı kırık halde bulunmuş ekiplerimize haber verilerek tedavisi yapılmak üzere Veteriner Fakültesine teslim edilmiştir.

 8. İSTANBUL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN 4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ YAPILDI…

  Ekim 15, 2015 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında; İstanbul Şube Müdürlüğünce, Polonezköy Sülün Üretim İstasyonunda, Beykoz ilçesine ait Karlıtepe Orta Okulu ve 75.Yıl Cumhuriyet Orta Okulu’ndan öğrenciler arasında, İstanbul Vali Yardımcısı Faruk ERASLAN,1.Bölge Müdürü Osman DEMİREL’in iştirakleri ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Necla ÇAĞATAY, İstanbul Şube Müdürü Sabahattin CANBAKKAL, Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Ömer FURTUN Ve İdari ve Teknik Personelin katılımıyla “4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ KONULU ŞİİR YARIŞMASI” düzenlendi.

 9. Büyükada’da At Ahırları ve Sahipsiz Sokak Hayvanları Barınağı Denetlendi

  Ekim 09, 2015

 10. YAVRU KARACA TEDAVİ EDİLİYOR

  Eylül 28, 2015 İstanbul Şube Müdürlüğüne bağlı Sarıyer Birim Mühendisliği Av Koruma Kontrol ekiplerince vatandaşlar tarafından köpeklerin kovalaması sonucu tellere çarpan ve yaralanan yavru karaca ekiplerimize haber verilmesi üzerine hemen müdahale edilip veteriner fakültesine teslim edilip tedavisine başlanmıştır.