1. GÖÇMEN KUŞLAR GÜNÜ KUTLANDI

  Mayıs 12, 2015 9-10 Mayıs Dünya Göçmen Kuş Günü münasebetiyle, 1. Bölge Müdürü Osman DEMİREL, Bölge Müdür Yardımcısı Hilmi ÖZDEMİR, Avcılık Yaban Hayatı Şube Müdürü Ömer FURTUN, Milli Parklar Şube Müdürü Murat KEFELİOĞLU, Doğa Koruma ve Sulak Alanlar Şube Müdürü Dr. Merih USLU,İstanbul Şube Müdür Vekili Necdet HACISALİHOĞLU, üniversitelerden akademisyenler ve öğrenciler, sivil toplum kuruluşları ile birlikte, 1. Bölge Müdürlüğü personelinin de katılımı ile İstanbul Anadolu yakası, Beykoz ilçe sınırlarında bulunan Toygar Tepe’de etkinlik düzenlenmiştir.

 2. INTERPOL OPERASYONU KAPSAMINDA FİLDİŞİ ÜRÜNLERE EL KONULDU.

  Mayıs 11, 2015 Interpol Genel Sekreterliği tarafından Interpol’e üye tüm ülkelerde çevreyle ilgili uluslararası suçların tespitini hedefleyen yasadışı vahşi yaşama karşı işlenen suçlar ve bu suçları işleyen şahısların yakalanmasına yönelik genel bir “Operasyon Connexus” yapılmasına karar verilmiştir.

 3. ARNAVUTKÖY BELEDİYESİNE ZİYARET

  Mayıs 11, 2015 Doğa Koruma ve Milli Parklar I.Bölge Müdürlüğü Av ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Ömer FURTUN, İstanbul Şube Müdürü Sebahattin CANBAKKAL ve İstanbul Şubesinden Hayvanları Koruma Biriminde görevli Orman Mühendisi Tamer İKE, Arnavutköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr.Kemal AYGENLİ’yi 07.05.2014 tarihinde ziyarette bulundular.

 4. DOĞADAN YEŞİL PAPAĞAN YAKALAMAK İSTEYENLER ENGELLENDİ

  Mayıs 08, 2015 15.04.2015 tarihinde İstanbul Şube Müdürlüğümüze telefon yolu ile yapılan ihbar ile Rumeli Hisarüstü’nde yeşil papağan yakalamak üzere ağaç üzerine kurulmuş kapan olduğu bilgisi üzerine ilgili adrese gidilmiştir.

 5. YILAN VE KAPLUMBAĞLAR DOĞAL ORTAMLARINA BIRAKILDI

  Mayıs 06, 2015 İstanbul Şube Müdürlüğüne gelen ihbar üzerine Arnavutköy Ormanlarından toplanan 32 adet yılan ve 5 adet kaplumbağa faili meçhul olarak ele geçirilmiştir

 6. Karadeniz Kıyısı Sulak Alanlarında Sürdürülebilir Avcılık Prensiplerine Dair Uluslararası Çalıştayı İstanbul'da Başladı

  Mayıs 05, 2015 4-7 Mayıs 2015 tarihleri arasında Genel Müdürlüğümüzce İstanbul'da organize edilen Karadeniz Kıyısı Sulak Alanları Bölgesel İnisiyatifi 4. Toplantısı...

 7. GELENEKSEL 11.ATATÜRK FIRATPEN KOŞUSU BELGRAD ORMANINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Mayıs 04, 2015 İstanbul Şube Müdürlüğü Sarıyer Birim Mühendisliği sorumluluk alanında bulunan Belgrad Ormanında geleneksel 10. Atatürk Fıratpen Koşusu düzenlendi.

 8. ULUSLARARASI AV SİLAH & DOĞA SPORLARI FUARI’ NA KATILIM SAĞLANDI

  Nisan 27, 2015 23 Nisan - 26 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nin 9. ve 10. salonlarında bu yıl dördüncüsü gerçekleşen İstanbul Prohunt, Av-Silah & Doğa Sporları Fuarı kapılarına katılım sağlandı.

 9. HAYVANSEVERLER MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARETTE BULUNMUŞTUR.

  Nisan 22, 2015 16.04.2015 tarihinde Müdürlüğümüze, Anadolu Fed Başkanı Nesrin ÇITIRIK, Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu onur kurulu Başkanı Prof. Dr. Mirat GÜROL ve Marmara Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Şebnem ARICAN ziyarete gelmiştir

 10. TEDAVİSİ TAMAMLANAN YABAN HAYVANLARI DOĞAYA KAZANDIRILDI

  Nisan 13, 2015 Çeşitli nedenlere yaralı halde bulunarak, İstanbul Şube Müdürlüğü Koruma ve Kontrol Ekiplerince tedavi edilmek üzere İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesine gönderilen, 2 adet leylek, 1 adet şahin ve 1 adet balıkçıl tedavilerinin ardından doğal yaşam alanlarına salındı.