1. ORMAN YANGINLARINA KARŞI PİKNİKÇİLER UYARILDI

  Temmuz 31, 2014 Ramazan Bayramı’nda şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşıp huzurlu bir ortamda tabiatla iç içe vakit geçirmek ve aileleriyle bir arada piknik yapmak isteyen vatandaşlar Tabiat Parklarına akın ettiler.

 2. BİYOKAÇAKÇILIKTA İDARİ VE CEZAİ YAPTIRIMLAR ARTIRILIYOR

  Temmuz 30, 2014 Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, biyokaçakçılıkla mücadelede kararlılığını sürdürüyor. DKMP Genel Müdürlüğü’nün 2013 yılında başlattığı “Biyokaçakçılıkla Mücadele Projesi” kapsamında bu alanda ki idari ve cezai yaptırımların artırılması hedefleniyor.

 3. Bir Kap Su Bir Parça Yiyecek Onların Hayatını Kurtarır

  Temmuz 18, 2014 Hava sıcaklıklarının arttığı şu günlerde sokak hayvanlarına karşı vatandaşların daha duyarlı olmasını isteyen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bir kap su bir parça yiyecek onların hayatlarını kurtarır” diye konuştu

 4. POLENEZKÖY'DEKİ HAYVANAT BAHÇESİ RUHSATLANDIRILDI

  Temmuz 16, 2014 Beykoz İlçesi Polenezköy mevkiinde bulunan hayvanat bahçesinin, incelenmesi tamamlanış ve ruhsat verilmesi uygun görülmüştür. İlimiz faaliyet alanlarını içerisinde bulunan B tipi hayvanat bahçesi ruhsat izni işlemleri İstanbul Vali Yardımcı Hayrullah SUN tarafından makamın da İstanbul Şube Müdürü Nezvat ALĞAN ile birlikte teslim edilmiştir.

 5. BILDIRCINLAR DOĞAYA BIRAKILDI

  Temmuz 16, 2014 Vatandaşlarımız tarafından uçamaz durumda bulunan 3 adet bıldırcın kuşu, İstanbul Şube Müdürlüğü denetim ekibi tarafından teslim alınmıştır. Veteriner Hekimimizin muayenesinin ardından bir sağlık sorunu olmadığı anlaşılıp,bıldırcınlar doğaya salınmıştır.

 6. ŞEHİRDE BULUNAN YILAN DOĞAYA SALLINDI

  Temmuz 15, 2014 Müdürlüğümüze iletilen Avcılar Belediyesi Sokak hayvanları geçici bakımevinde

 7. YARALI LEYLEK KORUMA ALTINDA

  Temmuz 11, 2014 Yaralı halde bulunan bir leylek, vatandaşlarımız tarafından İstanbul Şube Müdürlüğümüze teslim edilmiştir. Kanadı kırılmış olan leylek, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne tedavisinin yapılabilmesi için teslim edilmiştir.

Sorry, no video(s) found. Please add a video library, upload video(s) and try again.
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. >>