1. SOKAK HAYVANLARI İÇİN 35 BİN SU KABI DAĞITILDI

  Eylül 21, 2014 Şube Müdürlüğümüz tarafından, üzerinde Bakanlığımızın ve Genel Müdürlüğümüzün logosu ve “Susuyorum ama konuşamıyorum” sloganı bulunan 35.000 adet su ve mama kabı Maltepe Belediyesi ve Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte gönüllülere dağıtılarak kapların sokak hayvanlarına ulaşması sağlanmıştır.

 2. YASAK BÖLGEDE AVLANAN AVCILAR YAKALANDI

  Eylül 19, 2014 İstanbul Şube Müdürlüğü Av Koruma ve Kontrol Ekipleri tarafından 20 -21 Eylül 2014 tarihleri arasında Büyükçekmece, Çatalca, Eyüp, Sarıyer, Arnavutköy, İlçelerinde yapılan Av Koruma ve Kontrolü çalışmalarında 49 avcı denetlenmiştir, 13 adet avcı hakkında yasak bölgede avlandığından Av Kabahat Tutanağı tanzim edilmiştir

 3. YARALI LEYLEK TEDAVİ ALTINDA

  Eylül 19, 2014 İstanbul Şube Müdürlüğümüze bağlı Alemdağ Şefliğine gelen yaralı hayvan ihbarı sonucu 1 adet leylek , sahilde kayalara sıkışmış halde bulunmuştur, tedavisinin yapılması için İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesine teslim edilmiştir.

 4. ŞAHİN DOĞAYLA BULUŞTU

  Eylül 19, 2014 İstanbul Şube Müdürlüğümüze bağlı Küçükçekmece Şefliğine gelen ihbarı değerlendiren ekiplerimiz vatandaşlar tarafından bir adet şahin teslim alınmıştır

 5. BALABAN KUŞU TEDAVİ ALTINDA

  Eylül 19, 2014 Kanadı kırılmış olarak bulunan balaban kuşu, İstanbul Birim Mühendisliği tarafından Sarıyer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden teslim alınmıştır. Balaban kuşu, tedavisinin yapılabilmesi için İ.Ü. Veteriner Fakültesi’ne teslim edilmiştir.

 6. KIR EVLERİNİN YAPIMINA DEVAM EDİLİYOR

  Eylül 15, 2014 İstanbul Şube Müdürlüğümüze bağlı Şile Şefliği Avcı Koru Tabiat Parkı içerisinde halkın hizmetine sunulmak üzere kır evleri yapılmaktadır.2014 yılı sonu itibariye bitmesi beklenen on adet kır evleri hizmetine sunulması beklenmektedir.

 7. GEYİKLERİMİZ SUSUZ KALMAYACAK

  Eylül 15, 2014 Geyiklerin beslenmesi ve suya ulaşmaları olumsuz hava koşulları sebebiyle aksamaktadır. Kış aylarında düzenli olarak beslenme odaklarına yem bırakılmaktadır ve sıcak geçen yaz aylarında da susuz kalmamaları için İstanbul Şube Müdürlüğünce düzenlenen su İshale hattı üzerinden su sağlanmaktadır.

Sorry, no video(s) found. Please add a video library, upload video(s) and try again.
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. >>