1. YURT DIŞINDAN KAÇAK YOLLARLA GETİRİLEN EGZOTİK HAYVANLARA EL KONULDU

  Haziran 13, 2017 Müdürlüğümüze mail yolu ile gelen ihbarda Ümraniye İlçesinde bulunan bir adreste yapılan arama sonucunda, yasal evrak ve faturaları bulunmayan 1 adet maymun , 1 adet Florla kuşu , 1 adet oluklu kertenkele , 1 adet Myna kargası , 1 adet kakadu papağanı...

 2. EL KONULAN 47 ADET TÜFEK VE 2 ADET CEP TELEFONUNUN İHALESİ 15.06.2017 TARİHİNDE YAPILACAKTIR.

  Haziran 02, 2017

 3. Heybeliada Değirmenburnu Tabiat Parkı’nda Uçurtma Festivali Gerçekleştirildi.

  Mayıs 04, 2017 Türkiye Gençlik Vakfı ile ortaklaşa düzenlediğimiz Uçurtma Festivali 30 Nisan’da Heybeliada Değirmenburnu Tabiat Parkı’nda Adalar Kaymakamı Hikmet Dengeşik, I. Bölge Müdürü Osman Demirel, Planlama ve Koordinasyon Şube Müdürü Süleyman Zengin, İstanbul Şube Müdürü Sebahattin Canbakkal, Adalar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Feramis Çiftçi, Adalar Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Hakkı Durmuş ve çeşitli kurum ve kuruluşlardan temsilciler ve Pena Turizm’den Yahya Bayraktar’ın katkılarıyla gerçekleşti.

 4. DEĞİRMENBURNU TABİAT PARKI,HEYBELİADA UÇURTMA FESTİVALİ

  Nisan 26, 2017 DEĞİRMENBURNU TABİAT PARKI,HEYBELİADA UÇURTMA FESTİVALİ

 5. YASADIŞI DOĞA HAYVANI SATIŞI YAPANLARA DARBE

  Nisan 10, 2017 Doğa Koruma Milli Parklar İstanbul Şube Müdürlüğü koruma kontrol şefliği görevlileri Facebook üzerinden sincapshow adı ile kurulan grup aracılığıyla yavru sincap satışı yapan kişilerle müşteri olarak iletişime geçip 3 adet yavru sincap için 600 tl karşılığında satın almak üzere m.s isimli şahısla buluşup, Sincaplara el konulmuştur, şahsa gerekli idari işlem uygulanıp 3 adet yavru Sincaplar doğaya salınmak üzere muhafaza altına alınmıştır.

 6. BİYOÇEŞİTLİLİK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

  Nisan 06, 2017 Şube Müdürlüğümüzce gerçekleştirilmekte olan Biyoçeşitlilik eğitimleri ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında tüm hızıyla devam ediyor.

 7. SAKA VR FLORYA KUŞLARI YAPILAN OPERASYONLA ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTU

  Mart 31, 2017 Doğa Koruma Milli Parklar İstanbul Şube Müdürlüğü Koruma Kontrol şefliği ekiplerimiz müdürlüğümüze gelen ihbar neticesinde yapmış oldukları araştırmalarla çok sayıda saka ve Florya kuşlarının bulunduğu tespit edilen İstanbul Ümraniye ilçesinde bulunan ikamette yetkili mahkemeden alınan arama kararına istinaden 29.03.2017 günü yapmış oldukları aramada 78 adet saka ve Florya kuşu elde edilip kuşlar gerekli kontrolleri yapılmaktan sonra doğaya salınmak üzere muhafaza altına alınarak şahıs hakkında gerekli idari işlemlere başlanmıştır.

 8. 5. İSTANBUL KUŞ GÖÇÜ FESTİVALİ YAPILDI

  Mart 28, 2017 Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kuş Göçü Festivalinin, bu yıl beşincisi Feneryolu Kuş Gözlem Kulesinde gerçekleşti. Sivil toplum örgütleri ve öğrencilerin katıldığı etkinlikte, Yaban hayatının korunması, kuşların doğal yaşam alanları, beslenme, konaklama ve göç rotalarına dikkat çekilerek, her yıl Afrika kıtasından Avrupa kıtasına uzanan büyük göçle ilgili bilgiler verildi. Ayrıca, kuş gözlem ağını güçlendirilerek yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin artırılması hedeflendi.

 9. 2016 - 2017 AV SEZONU FAALİYETLERİ

  Mart 13, 2017 2016 – 2017 Av Sezonunun kapanması ile sonraki sezonun başlangıcına kadar ilimizde kara avcılığı sona ermiştir. 2016 – 2017 Av Sezonunu sonu itibarıyla; İstanbul Şube Müdürlüğüne kayıtlı toplam avcı sayısı, 22.094 kişidir...

 10. BİR YABAN HAYVANI DAHA ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTU

  Mart 06, 2017 Şube Müdürlüğümüz Koruma Kontrol Şefliği görevlilerinin internet üzerinden ticareti yasak olan koruma altında ki hayvanların satışının önlenmesi ve satış yapan kişilere gerekli işlemin yapılması ile alakalı olarak yapmış oldukları çalışmalar neticesinde;