1. İLÇELERİMİZDE HAYVAN KORUMA TOPLANTILARI YAPILMAYA BAŞLANDI

  Kasım 26, 2014 30.10.2014 tarih ve 22 numaralı İl Hayvanları Koruma Kurulunda, her ilçede Kaymakamlıklarımız başkanlığında ilçedeki kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşları ile Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde ilçedeki sorunlar ve projelerin değerlendirilmesi yönünde toplantılar yapılmasına karar verilmiştir.

 2. AV KORUMA VE KONTROLLERİ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

  Kasım 25, 2014 İstanbul Şube Müdürlüğü Küçükçekmece Şefliği Av Koruma ve Kontrol Ekipleri tarafından Sultanbeyli,Şile,Beykoz İlçelerinde yapılan Av Koruma ve Kontrol çalışmalarında 16 adet avcı sorunsuz olarak denetlenmiştir. Silivri İlçesi Kumburgaz köyleri civarında yasak bölgede avlanan avcılara MAK Kararlarında belirtilen avlanma esas ve usullerine göre avlanmadıklarından kuraları ihlal eden 2 adet avcıya gerekli cezai işlem uygulanmıştır.

 3. YARALI ŞAHİN TEDAVİ EDİLİYOR

  Kasım 25, 2014 İstanbul Şube Müdürlüğümüze bağlı Küçükçekmece Şefliğine gelen ihbarı değerlendiren ekiplerimiz 1 adet yaralı şahini İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine teslim etmiştir, tedavisi tamamlandıktan sonra, doğaya salınacaktır.

 4. DÜZENLENEN CITES BELGELERİNDE REKOR SAYIYA ULAŞILDI.

  Kasım 24, 2014 CITES, “Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslar Arası Ticaretine İlişkin Sözleşme”dir (The Convention on International Trade In Endangered Species of Wild Fauna and Flora). Temeli, sözleşmede belirtilen bazı şartların yerine getirilmesi halinde bu izin ve belgelerin verilmesini öngören uluslararası bir düzenlemedir.

 5. SARIYER BİRİM MÜHENDİSLİĞİNE BAĞLI MARANGOZHANE YENİLENİYOR

  Kasım 24, 2014 İstanbul Şube Müdürlüğü Sarıyer Birim Mühendisliğimiz marangozhane yenileme çalışmaları bünyesinde Makinalara iaveten tomruk biçme makinası, yan alma, şerit bıçkı makinası, tomruk arabası ve bileme makinaları alınarak kapasite genişletilmiştir. Buna bağlı olarak elektrik hatları ve iç tesisatlar yenilenmiştir.

 6. SAKA AVCILARINA EKİPLERİMİZ GÖZ AÇTIRMIYOR

  Kasım 24, 2014 İstanbul Şube Müdürlüğü Küçükçekmece Şefliğine, Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kumburgaz Polis Merkezince gelen ihbar üzerine neslinin tükenme tehlikesi nedeniyle koruma altında olmasına rağmen kaçak olarak avlanan avcılardan 17 adet saka kuşu ve ağ ve düzenekleri ile birlikte yakalanmıştır

 7. ŞAHİN AİT OLDUĞU YERDE DOĞAYLA BULUŞTU

  Kasım 20, 2014 Sarıyer İlçesinde kanadından yaralı halde bulunan Şahin duyarlı vatandaşlarımızın İstanbul Şube Müdürlüğünü aramalarından sonra av koruma ve kontrol ekiplerimiz tarafından teslim alınmıştır. Yaralı şahin İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine gönderilerek, tedavisi tamamlandıktan sonra doğaya salınmıştır.

 8. SAKA KUŞU AVINI İNTERNET ÜZERİNDEN PAYLAŞAN KİŞİYE OPERASYON YAPILARAK SAKALARA EL KONULDU

  Kasım 20, 2014 Yasalarla koruma altındaki saka kuşlarını, yasaya aykırı şekilde nasıl avladığını anlatan, kendine ait avlanma videoları ile adresinde beslediği sakalara ait videoları internet ortamında yayınlayan şahıs Müdürlüğümüzce tespit edilmiştir. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü İstanbul Şube Müdürlüğü ekiplerince söz konusu şahıs için Mahkemeden arama izni çıkartılmıştır.

 9. PETSHOP ESNAF SORUNLARI İÇİN BİRARAYA GELİNDİ

  Kasım 19, 2014 İstanbul Şube Müdürlüğü ve Çiçekçiler Çarşısı Derneği başkanı ve üyeleri ile birlikte Eminönü petshop esnafının sorunları hakkında toplantı düzenlenmiştir. Toplantı da görüş alışverişinde bulunup yaşanan aksaklıklar belirlenmiştir.