1. TEDAVİSİ TAMAMLANAN YABAN HAYVANLARI DOĞAYA KAZANDIRILDI

  Nisan 13, 2015 Çeşitli nedenlere yaralı halde bulunarak, İstanbul Şube Müdürlüğü Koruma ve Kontrol Ekiplerince tedavi edilmek üzere İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesine gönderilen, 2 adet leylek, 1 adet şahin ve 1 adet balıkçıl tedavilerinin ardından doğal yaşam alanlarına salındı.

 2. MAYMUNLARA EL KONULDU

  Mart 31, 2015 İstanbul Şube Müdürlüğü personelince sosyal medyada yer alan maymun fotoğraflarının tespit edilmesi üzerine Esenyurt İlçesi’nde faaliyet gösteren bir iş yerinin bahçesinde denetim yapılmıştır...

 3. YARALI YABAN KUŞLARI TEDAVİ EDİLİYOR.

  Mart 30, 2015 Doğa Koruma ve Milli Parklar olarak kurumumuz bakım ve tedaviye muhtaç yaban hayvanları için kurtarma faaliyetlerini aksatmadan devam etmektedir.

 4. SAKA AVCILARINA SIKI DENETİM

  Mart 26, 2015 İstanbul Şube Müdürlüğü Sarıyer Birim Mühendisliği Av koruma kontrol ekibi av sezonunun bitmesine rağmen çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ederek ...

 5. SARIYER BİRİM MÜHENDİSLİĞİ ATÖLYESİNİN ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

  Mart 18, 2015 İstanbul Şube Müdürlüğü Sarıyer Birim Mühendisliği faaliyet alanında bulunan atölyede yapılan eskiyen yemlikler yerine yenisinin yapılma çalışmaları devam etmekte olup, yenilenen yemliklerin bir kısmının yerleştirme işlemi gerçekleştirilmiş ve geyikler için yemliklere ilk yemleri ekiplerimiz tarafından verilmiştir.

 6. FAHRİ AV MÜFETTİŞİ ADAYLARINA EĞİTİM VERİLDİ

  Mart 17, 2015 Bölge Müdürlüğümüz bünyesinde Av Koruma ve Kontrol faaliyetlerinde idarenin etkinliğinin arttırılması amacı ile 27 Fahri Av Müfettişi adayına eğitim verilmiştir.

 7. MARANGOZHANE ATÖLYESİ YENİLENDİ

  Mart 13, 2015 İstanbul Şube Müdürlüğüne bağlı Sarıyer Birim Mühendisliği faaliyet alanında bulunan marangozhane atölyesi yenilenmiş olup, ilk icraat çalışması 80 adet anaç sülünler için yapılmış, sülün kafesleri bitirilmiş olup Polonezköy sülün üretme istasyonuna teslim edilmiştir.

 8. CANLI HAYVAN İTHALATÇI FİRMALARI CITES SÖZLEŞMESİ KAPSAMINDA DENETLENDİ

  Mart 05, 2015 CITES Sözleşmesi (Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme) gereğince CITES’a tabi türlerin kayıt dışı olarak yurda girişinin önlenmesi büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda, İstanbul Şube Müdürlüğü CITES Birimi tarafından canlı hayvan ithalatçı firmalarının rutin denetimleri devam etmektedir.

 9. AV YASAĞINDA AVLANAN AVCILARA CEZA KESİLDİ

  Mart 04, 2015 İstanbul Şube Müdürlüğü Sarıyer Birim Mühendisliği Av Koruma Kontrol Ekiplerince Sarıyer - Rumelikavağı mevkiinde Av sezonu dışında avlanma yapan kaçak avcıya ekiplerimizce 14/2.2 avlanma belgesi bulundurmamak,(5.1.5.2)avlanma süreleri dışında avlanma,6.2.5 haznesi iki fişek alacak şekilde sınırlandırmadan takossuz avlanma ve 4.2.1 yaban hayvanlarını üreme döneminde rahatsız etme kabahatlerinden idari para cezası uygulanmış ve Y.Oto Takossuz tüfek de kamuya geçirilmek üzere el konmuştur.

 10. 2015-2016 AV KOMİSYONU KARARI ALINMIŞTIR

  Şubat 26, 2015 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunun 3.maddesi gereğince İlimiz Av Komisyonu Vali Yardımcımız Sayın ; Osman ATEŞ başkanlığında idaremiz binasında toplanarak 2015-2016 Av Dönemi İl Av Komisyonu kararları alınmıştır, toplantıya kamu temsilcilerinin yanısıra ilimizde faaliyet gösteren temsilci avcı federasyonları da katılım sağlamıştır.