1. SAKA,ANGIT VE KUĞULAR ARTIK ÖZGÜR

  Ocak 26, 2015 İstanbul Şube Müdürlüğü’ne gelen ihbarı değerlendiren koruma ve kontrol ekipleri ilgili adreste yapılan aramalarda 2 adet angıt kuşu,2 adet kuğu ve 27 adet saka kuşunun olduğu tespit edilmiştir.

 2. AV KORUMA DENETİMLERİNDE CAN DOSTLARIMIZI UNUTMADIK

  Ocak 26, 2015 İstanbul Şube Müdürlüğünün doğal hayatı korumaya yönelik çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Av Koruma ve Kontrol Ekiplerince 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında yapılan denetimlerle düzenli olarak kontroller yapılmaktadır.

 3. AV KORUMA EKİPLERİMİZ YASAK AVCILARA GÖZ AÇTIRMIYOR

  Ocak 19, 2015 İstanbul Şube Müdürlüğü Av Koruma Kontrol ekipleri 2014-2015 Av Sezonunun açılmasıyla birlikte yasak avcılığı engellemek ve doğal hayatı korumak amacıyla koruma kontrol faaliyetlerine gece gündüz devam etmektedirler

 4. ESARET ALTINDA TUTULAN ATMACA, SAKA, İSKETE VE FLORYA KUŞLARI ÖZGÜRLÜKLERİNE KAVUŞTURULDU

  Ocak 19, 2015 Saka, iskete, florya ve atmaca gibi kuşlar, Bern Sözleşmesi ve 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu’na göre mutlak koruma altında olan yaban kuşlarıdır. Atmaca aynı zamanda CITES Sözleşmesi’ne tabi olan bir türdür.

 5. SOKAKDAKİ HAYVANLARIMIZ AÇ KALMASIN

  Ocak 19, 2015 İstanbul Şube Müdürlüğü Av ve Yaban Hayatı Şefliği ağır kış şartlarında sokak hayvanlarının aç kalmaması için polenezköy civarında sokak hayvanlarının yoğun olarak görüldüğü bölgelerde kuru mama ve yemek artıkları bırakılmaktadır.

 6. YABAN HAYVANLARIMIZI SOĞUK HAVALARDA UNUTMADIK

  Ocak 14, 2015 İstanbul Şube Müdürlüğüne bağlı Yaban Hayatı Şefliği sorumluluk alanında, bulunan, Polenezköy Sülün üretim merkezi ve Geyik üretim merkezinde bulunan yaban hayvanlarının bölgede yoğun kar yağışı nedeni ile ağır kış şartlarında beslenmek için yiyecek bulmakta sıkıntı çeken yaban hayvanlarını yemleme çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.

 7. İSTANBUL SARIYER 'DE MADEN GÖLETİNDE MAHSUR KALAN KARACA KURTARILDI

  Ocak 13, 2015 İstanbul Şube Müdürlüğümüze telefon yolu ile eski bir maden göletinde mahsur kalmış bir adet karaca ile ilgili ihbar ulaşmıştır. Karacanın, ormana terk edilmiş sokak köpeklerin saldırısından kaçarken Uskumruköy’de bulunan maden göletine düşmüş olduğu ve çıkamadığı anlaşılmıştır.

 8. KAÇAK AVCILARIN TÜFEKLERİNE EL KONULDU

  Ocak 12, 2015 İstanbul Şube Müdürlüğü Bahçeköy Birim Mühendisliği av koruma ve kontrol ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sırasında yasak günde wiper sesleri ve tüfek seslerinin duyulması üzerine 4 Adet kaçak avcının uzaktan görüldüğü orman içerisine girilerek tüfeklerini saklayıp alandan kaçtığı görülen avcılar, ekibimizin titizlikle alanı taraması ve yerdeki kar izlerini takip ederek uzun uğraşlar sonucu 2 Adet Süper poze tüfek ve 2 adet takossuz yarı otomatik tüfekde kamuya geçirilmek üzere faili meçhul olarak el koyulmuştur. Tahkikatada devam edilmektedir

 9. EMİNÖNÜ PETSHOP ESNAFI İLE SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ İÇİN TOPLANTI YAPILMIŞTIR.

  Ocak 12, 2015 18 Kasım 2014 tarihinde İstanbul Şube Müdürlüğü ve Çiçekçiler Çarşısı Derneği başkanı ve üyeleri ile birlikte Eminönü petshop esnafının sorunları hakkında Müdürlüğümüzde bir toplantı düzenlenmiştir. Toplantı da görüş alışverişinde bulunup yaşanan aksaklıklar belirlenmiş, Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ve diğer dernek üyelerin de katılacağı ikinci bir toplantının yapılmasına karar verilmiştir.

 10. AV KORUMA VE KONTROL ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

  Ocak 12, 2015 İstanbul Şube Müdürlüğü Av Koruma ve Kontrol faaliyetleri yeni yılda da yasak avcılığı engellemek ve doğal hayatı korumak amacıyla denetim faaliyetlerine aralıksız devam etmektedirler.