Skip Navigation LinksAna Sayfa > Tabiat Parkları > Polonezköy Tabiat Parkı

Tabiat Parkının Adı

Polonezköy

Bölge Müdürlüğü

I.Bölge Müdürlüğü

İl

İstanbul

İlçe/Köy

Beykoz

Kapladığı Alan

3004

 

KAYNAK DEĞERLERİ

Polonezköy tabiat Parkı; İstanbul’un doğal bitki türlerinin tamamını bünyesinde bulundurmaktadır. Örneğin çam türleri, kestane, gürken, meşe, kayın, ıhlamur alt tabakada ise defne, kocayemiş, karayemiş, dağ muşmulası, geyikdikeni, ateş dikeni, bulunmaktadır. Tabiat Parkı içersinde 1 adet Sülün- Keklik Üretme İstasyonu ve 1 adet Geyik- Karaca Üretme İstasyonu bulunmaktadır. Tabiat parkı içerisinde kızıl geyik, karaca, yaban domuzu, çakal, tilki, sincap, sansar, gelincik, sülün, keklik, atmaca, şahin, doğan, karatavuk, saka, üveyik, baykuş gibi hayvanlar bulunmaktadır.

 

GERÇEKLEŞTİRİLEBİLECEK FAALİYETLER

Piknik,  kamping, trekking, oryantring, yürüyüş-koşu  ve bisiklet yolu bulunmakla beraber köy yerleşik alanında birçok turizm tesisi bulunmaktadır. Türkiye'de Polonyalıların yaşadığı bu köy, sosyolojik ve coğrafi açıdan, ilk duyuşta insana biraz çarpıcı geliyor. Polonezköy'de hafta sonu tatili, günübirlik gezi, piknik, mangal keyfi, kaliteli ve lüks restoranlarda akşam yemeği, düğün ve muhtelif partiler gibi pek çok imkanı değerlendirebilirsiniz...

 

NASIL ULAŞILABİLİR?

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Kavacık çıkışı ve yeni Riva yolu üzerinden ilerledikten sonra POLONEZKÖY tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz.

Polonezköy Tabiat Parkı Beykoz/İstanbul

 

NELER GÖRÜLEBİLİR?

Köy tarihçesi ve eski fotoğrafların sergilendiği Zofia Teyze'nin Hatıra Evi, ağaç oyma heykel ve resim sergileri, resitaller, kültürel aktiviteler. Tarihi Köy Kilisesi, Kültür Evi görülmeye değer yerleridir.

 1. Polonezköy1
  Eylül 26, 2012
 2. Polonezköy2
  Eylül 26, 2012
 3. Polonezköy3
  Eylül 26, 2012
 4. Polonezköy4
  Eylül 26, 2012